Меню сайту

Анонси-новини
Випускний у ліцеї – свято районного рівня 2018-07-06

Дипломи з відзнакою «Відгриміли» випускні в школах Липоводолинщини, учні – одинадцятикласники отримали атестати за школу, попереду – майбутнє, у кожного різне по-своєму…

         І завершив свій «похід» випускний вечір у ДПТНЗ «Синівський ПАЛ». Трішки пізніше, ніж у школах, а це тому, що окрім атестатів, випускники ліцею отримали ще й дипломи про фах, яким вони оволоділи.

         Цього року з ліцею випустилися учні трьох груп: 31 групи (Тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва (лісогосподарського)  (категорії «А1», «А2», «В1»). Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування. Водій автотранспортних засобів (категорія "С″), 32 групи (Штукатур. Муляр. Водій автотранспортних засобів (категорія "С"), 43 групи (Кухар. Кондитер).Изображение 1

         Актова зала ліцею була переповнена: випускники, їх рідні й близькі, поважні гості й працівники закладу й синівчани, випускники минулих років… - усі зібралися тут. Сцена розкішно прикрашена – усе святково проводжає своїх випускників.

        Свирид А.О. … Лунає голос ведучої Супрун Наталії, звучить Гімн України, уносяться прапори – України, та прапор ліцею. Уже за традицією найкращі випускники закладу покладають квіти до меморіалу загиблим визволителям села Синівки у Другій світовій війні, до пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку, до меморіальних дощок загиблим у зоні бойових дій на Донбасі наших випускників – Авраменка Сергія й Свистунова Вадима.

         На свято завітали високопоставлені гості й ветерани праці ліцею.

         Для них звучали теплі слова привітань. Для випускників – слова привітання від директора ліцею Хоменка Євгенія Васильовича

Нема щасливіших на світі,

Ніж ті, кому по 18 літ.

Слова, любов’ю обігріті,

Директор вам промовить вслід

         Це були добрі, напутні побажання молодому поколінню, майбутньому України.

        Хоменко Є.В. Першими, як завжди, вітали тих, хто закінчив ліцей з дипломами з відзнакою за різними фаховими спрямуваннями: Зима Діана, Оксьом Вадим, Онацький Валентин, Хероїм Станіслав (професія «Штукатур. Муляр. Водій автотранспортних засобів (категорія "С"), Петрюченко Марина (професія Кухар. Кондитер). Документи про освіту їм вручав директор ліцею та голова громадського об’єднання «Серця кіборгів» Свирид Анатолій Олексійович. У додаток до слів директора, Анатолій Олексійович висловив вдячність за патріотичне виховання в закладі, за активну участь учнів у волонтерських акціях і в різних заходах, що формують національну гідність, мужність молоді. Він передав директорові ліцею в подарунок макет автомата, що є символом захисників Вітчизни.

         Серед вище названих учнів - Зима Діана й Оксьом Вадим ставали переможцями олімпіад та конкурсів за фахом, а Діана – ще й переможцем мовних конкурсів.

         Наступними для отримання документів про освіту вийшли учні 31 групи,  професія «Тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва (лісогосподарського)  (категорії «А1», «А2», «В1»). Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування. Водій автотранспортних засобів (категорія "С″)».

         Їх з батьківською опікою й підтримкою вивели на сцену класний керівник Василенко Валентина Григорівна та майстри виробничого навчання Воробей Сергій Васильович та Пащенко Володимир Іванович.

         Для вручення документів були запрошені голова районної державної адміністрації Яременко Іван Олексійович та керівник ТОВ «Завод Кобзаренка» Анатолій Дмитрович Кобзаренко.

         Іван Олексійович зичив випускникам добра, везіння в дорослому житті, а педагогам ліцею – терпіння, мудрості й подальших досягнень у роботі. За сумлінну працю і великий внесок у навчальний процес в ліцеї, у виховну роботу молодого покоління, у втілення інноваційних методик в роботі  Грамотами РДА та районної Ради були відзначені такі працівники: Яковенко Галина Василівна (заступник директора з виховної роботи), Підлісна Юлія Григорівна (методист ліцею), Статива Анатолій Іванович (викладач хімії), Бондаренко Галина Андріївна (майстер виробничого навчання).

         Кобзаренко Анатолій Дмитрович не тільки керівник ТОВ «Завод Кобзаренка», а й постійний роботодавець, де працюють наші випускники та проходять практику учні ліцею. Він наголосив на важливості робітничої професії сьогодні, на затребуваності тих фахів, що дає ліцей сьогодні. Успішний керівник також вкотре повторив, що досягти мети зможе тільки той, хто поступово, цілеспрямовано долає щаблі кар’єрного росту, перемагаючи всі життєві труднощі. Ще Анатолій Дмитрович надає допомогу для забезпечення матеріальної бази з професії «Зварювальник», на відкриття ліцензії якої ліцей в найближчий час здобуде всі можливості. Тож  Кобзаренко Анатолій Дмитрович подарував у ліцей новітній зварювальний апарат.

         А з материнськими побажаннями й порадами до своїх випускників звернулася  Валентина Григорівна, класний керівник.Изображение 020

         Учнів групи №32 професія «Штукатур. Муляр. Водій автотранспортних засобів (категорія "С") на шлях уже дорослого життя повели класний керівник Краснонос Олександр Іванович та майстер виробничого навчання Бондаренко Галина Андріївна. (Доречно сказати, що Олександру Івановичу від дирекції закладу вручили Грамоту за багатолітню наставницьку й викладацьку працю). Також він вітав свій черговий випуск із тим, що вони були такими прекрасними, і з тим, що успішно долають рубікони життєвого шляху і стали такими вже дорослими людьми, від яких залежить, ким вони стануть у цьому вирі житті.

         З вітальним словом до них звернувся голова Липоводолинської районної ради Литвиненко Віктор Олексійович та директор фермерського господарства «Поділля-інвест», директор ТОВ «Довіра – інцест 2011» Марченко Іван Васильович. Це випускники нашого закладу, які отримали робітничу професію саме  тут і сьогодні досягли таких висот. Тож і випускникам 2018го вони побажали саме удачі на життєвому шляху, і щоб у пам’яті ніколи не губилися сторінки навчання в ліцеї, бо вони дали старт у майбутнє .

         І ось на сцену з’являються чарівні дівчата (серед них і два юнаки), випускники групи №43, які сповна оволоділи в ліцеї кухарською й кондитерською справою у супроводі класного керівника Шастун Наталії Миколаївни та майстра  виробничого навчання Іваненко Лідії Миколаївни. Чарівні сукні, зачіски, макіяжі… Це їх випускний, це їх свято, останній день дитинства…

         Для вручення документів випускникам запрошено голову села Синівка Тихоненка Олега Івановича. Його, теж випускника Синівського СПТУ, слова вітання були сказані від щирого серця. Вони зверненні на побажання миру над Землею, удачі на життєвому шляху, успішного подолання труднощів у майбутньому. Він зичив їм здоров’я, добра, кохання…

         Шастун Наталія Миколаївна вітала своїх вже дорослих дітей чисто по-жіночому, по – материнськи, від душі, як мама своїх рідних сина чи доньку.

         Рідні, друзі, близькі вітали своїх дітей зі вступом у доросле життя, із тим, що вони витримали перший важливий іспит у житті, що не підвели сподівань батьків і віри в них педагогів ліцею. Про це в своєму виступі наголосила мама випускника Оксьом Марія Василівна. Її слова вітання й подяки линули для всіх – випускників, учителів, майстрів, працівників ліцею.

         А від учнів виступила випускниця Росоха Еріка. Щирі, відверті слова ще випускниці і вже кваліфікованого робітника. Від усіх випускників з її вуст зринули слова – вибачення за прикрощі, слова – подяки за терпіння, мудрість і навчання…

         Море квітів – для випускників, море подяк і квітів – для педагогів, море радощів і смутків - в очах усіх… Але це з року в рік у нашому закладі. Не виняток, - подяки й грамоти від ліцею учням – випускникам за активну участь у художній самодіяльності та формування іміджу ліцею, за творчу активність, за участь в навчально-виробничій діяльності, за участь у суспільно-корисному житті ліцею (Онацький Валентин, Зима Діана, Паночко Костянтин, Тихонова Поліна, Тарасова Дар’я, Колісник Ніка, Росоха Еріка, Негру Валентина, Оксьом Вадим, Шматко Аліна, Багатиренко Наталія).

         Уручені сертифікати про проходження доуніверситетської  підготовки СумДУ та про отримання додаткових балів, майже по 200 - кожному, що враховуються в конкурсному балі для вступу в університет - Челеняку Віталію, Онацькому Валентину, Яцурі Юрію, Оксьому Вадиму, Костюку Іллі. Їх вручив голова Липоводолинської РДА Яременко Іван Олексійович.

         Також вручені сертифікати Всеукраїнського конкурсу – фізичного «Левеня -2018» та Міжнародного математичного – «Кенгуру 2018р» багатьом випускникам.

         За співпрацю в навчально-виховному процесі відзначені Подяками батьки випускників: Паночко Володимир Володимирович, Лящевський Василь Миколайович та Оксьом Марія Василівна, Росоха Микола Єфремович та Раїса Петрівна.

         І ось – прощальний вальс випускників з батьками, коли вони, мабуть сказали одне одному найсокровенніші слова, яких не могли вимовити раніше…

         …Гімн ліцею, оплески усіх, хто піднявся з сидінь у залі, усіх хто був присутній на святі, винесення Прапорів, Гімн України… Вихід випускників на плац ліцею для запуску кульок з побажаннями, які прочитають десь у далекому, в іншому регіоні, куди занесуть їх попутні вітри. Так як і  шляхи наших випускників, розлетяться в різні куточки країни чи й за її межі ці кульки.

         Випускників вітали піснями на святі – Підлісний Вячеслав, Супрун Наталія, Колісник Станіслав, Жогло Ірина, Підлісна Яна.

         А далі – спілкування, святкування у колі своїх одногрупників, друзів чи батьків.

         Попереду – незвідане студентське життя чи праця вже по-дорослому, відповідальність за себе й інших, одним словом – дитинство позаду, попереду – самостійне життя.

         Як свято дитинства кінчається казка…

         Буде важко – кріпись!

         Буде гірко – не плач!

         Буде вітер – не гнись!

         Не уникнуть невдач!

         Якщо сльози – утрись!

Якщо страшно – держись!

Знай: життя треба жить!

         Для нас, педагогів, - смуток за те, що ці випускники вийшли зі стін ліцею. Але, як у пісні: «Зустрічай і знову розлучайся». Ми вже поповнюємо списки тих, хто прийде з 1 вересня на навчання й буде гідною зміною цьогорічних випускників…

 

 

Олександра Подоляк,

викладач ДПТНЗ «Синівський ПАЛ»

Державні ресурси
ДПА в Сумській області
 
Copyright © 2011-
Липоводолинська районна рада
Сумської області
Всі права захищено
 
Наша адреса:
42500, вул. Полтавська, 32,
смт. Липова Долина,
Сумська область
 
Контакти:
тел./факс: 8 (05452) 5-10-99
E-mail: