Меню сайту

Анонси-новини
75-річчя початку боїв УПА з нацистськими окупантами 2018-09-11

IMG_20180910_104200_HDR 10 вересня в  приміщенні комунального закладу «Липоводолинський районний будинок культури» відкрита фотодокументальна виставка «Українська повстанська армія – відповідь нескореного народу. Повстанці проти нацизму і комунізму» -  серія друкованих видань з історії української повстанської армії, присвячена 75-річчю початку боїв УПА із нацистськими окупантами.

 На виставці представлені збірники документів з історії діяльності армії та спогади учасників УПА, що передають безкомпромісність боротьби українських націоналістів за створення Української держави. На 24 стендах у фотографіях, документах, картах та інфографіках представлено цілісну картину протистояння Організації українських націоналістів таIMG_20180910_103629_HDR Української повстанської армії з нацизмом і комуністичним тоталітарним  режимом під час Другої світової війни та повоєнний час.  Розповідь про антинацистський фронт українських націоналістів, про те, як ОУН включилась у боротьбу з нацистською Німеччиною, за яких умов розгорнула повстанську армію, яким був масштаб її воєнних дій проти окупантів та якими були антиповстанські операції нацистів у відповідь, які втрати понесли націоналісти в цьому протистоянні.У ній також розкрито збройну боротьбу проти радянського тоталітарного режиму. Зі стендів експозиції можна дізнатися про бойові дії між загонами УПА та частинами військ НКВД-МГБ, методи дій підпільної армії, підступні контрповстанські операції радянської держбезпеки, ідеологічне протиборство між націоналістами й комуністами, антикомуністичну співпрацю бандерівців з визвольними рухами сусідніх народів, участь колишніх повстанців у розвалі системи ГУЛАГу й «останніх із могікан», які продовжували боротьбу навіть у 1960-х рр.

Унікальні фотографії, розсекречені документи, інфографіка передають атмосферу безкомпромісної боротьби українських націоналістів за створення Української держави.

Виставка екпонуватиметься з 10 по 20 вересня, тож запрошуємо всіх небайдужих до нашої історії переглянути її.

Державні ресурси
ДПА в Сумській області
 
Copyright © 2011-
Липоводолинська районна рада
Сумської області
Всі права захищено
 
Наша адреса:
42500, вул. Полтавська, 32,
смт. Липова Долина,
Сумська область
 
Контакти:
тел./факс: 8 (05452) 5-10-99
E-mail: