Меню сайту

Пошук по сайту


Анонси-новини
В Липоводолинській райдержадміністрації обговорили питання соціального захисту учасників АТО 2018-10-03

0298931 Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Володимир ТКАЧЕНКО на апаратній нараді доповів про соціальну підтримку учасників антитерористичної операції та членів їх сімей

На  обліку в управлінні соціального захисту населення на сьогодні перебуває 175 учасників бойових дій. Згідно Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” учасники бойових дій мають право на 75 відсоткову знижку плати за житлово-комунальні послуги, в межах норм споживання.

З обласного бюджету виділені кошти на забезпечення дровами  учасників АТО в межах 5 метрів кубічних твердих порід дров на домогосподарство, або 6 метрів кубічних мяких порід,  вартістю 2500 гривень.  Враховуючи, що на сьогодні існує можливість отримати замість дров грошові кошти, то відповідно всі 42 особи, які звернулись, отримали допомогу в готівковій формі на суму 105 тисяч гривень.  

До 5 травня 2018 року виплачено разову грошову допомогу всім учасникам АТО на суму 198.6 тисяч гривень, учасники бойових отримали по 1 265 гривень, а особи з інвалідністю внаслідок війни 3 групи по 2845 гривень.

В   сільських  та селищній раді району прийнято місцеві програми надання підтримки учасникам АТО, це стосується надання матеріальної допомоги (1000 гривень),  звільненння від плати за харчування  в дитячих  дошкільних закладах, тощо.

Варто відмітити, що в області діє програма щодо надання матеріальної допомоги особам, які отримали поранення в сумі 25 тисяч гривень, яку отримали у 2018 році 3 особи із числа жителів нашого району та членам сімей загиблих  в розмірі 100 тисяч гривнень.

З  районного  бюджету виділено 98 тисяч гривень на реалізацію обласної програми компенсаційних виплат за пільговий проїзд. Таким чином, для учасників АТО  створено умови для забезпечення безкоштовного проїзду на автобусних рейсах міжміського сполучення.  

В Липоводолинському районі успішно реалізується районна цільова програма «Соціальна підтримка осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших малозахищених верств населення на   2017-2019 роки”. З метою комплексного вирішення питань соціальної підтримки мешканців району, які беруть   участь у проведенні  антитерористичної операції, завдяки тісній співпраці районної державної адміністрації та громадської організації “Спілка ветерани АТО Липоводолинського району” за підтримки депутатського корпусу  районної ради сформовано   ряд напрямків матеріальної підтримки.  Враховуючи актуальність питання залучення  населення до  військової служби на контрактній основі передбачено надання матеріальної допомоги для заохочення в розмірі мінімальної заробітної плати. Також запроваджено надання  матеріальної допомоги в разі поранення, контузії чи захворювання одержаних в зоні проведення антитерористичної операції, а також надання матеріальної допомоги на лікування та вирішення соціально-побутових питань. На 2018 рік передбачено асигнування в сумі 170 тисяч гривень, з яких уже забезпечено  виплату для 52 осіб на суму 106.9 тисяч гривень.

Активним та дієвим дорадчим органом у сприянні вирішення проблемних питань учасників антитерористичної операції є  Координаційна рада з надання допомоги учасникам антитерористичної операції в Липоводолинському районі. Надання допомоги та проведення зутрічей і  засідань Координаційної ради сприяє соціальній адаптації та оперативному вирішенню проблемних питань учасників АТО.

Державні ресурси
ДПА в Сумській області
 
Copyright © 2011-
Липоводолинська районна рада
Сумської області
Всі права захищено
 
Наша адреса:
42500, вул. Полтавська, 32,
смт. Липова Долина,
Сумська область
 
Контакти:
тел./факс: 8 (05452) 5-10-99
E-mail: