Меню сайту

Анонси-новини
«Інтелектуал-2012»: якщо не перший, то все одно найкращий!.. 2012-04-09

P3290307 29 березня в актовому залі Липоводолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів відбувся ІІ етап районного турніру для творчо обдарованих учнів 9 класів «Інтелектуал-2012».

Цей конкурс проводиться в районі вже не вперше. Другому, фінальному етапу передує районний відбірковий, який проводиться у формі тестування. У ньому в цьому році взяли участь 18 дев’ятикласників (по одному з кожного загальноосвітнього навчального закладу). Зміст тестових завдань передбачав визначення рівня теоретичних знань основ таких наук як математика, фізика, хімія, біологія, географія, історія України, українська мова та література.  За півтори години виділеного для тестування часу учні мали повністю розкрити свої знання. Їх рівень оцінювало журі, до складу якого входили представники всіх шкіл району (по одному від закладу).  До другу туру згідно положення мали вийти 5 учасників, які набрали найбільшу кількість балів, проявили найвищу активність у виконанні тестових завдань. Та цього року ситуація склалася дещо несподівано: два учасники набрали однаково високу кількість балів. Отож, спільним рішенням журі та організаційного комітету до участі у фінальному етапі було допущено шостого учасника.

І ось – актовий зал школи заповнений учнями, педагогами і тими людьми, які приїхали та прийшли повболівати за учасників турніру. На сцені – велика емблема: зображення сови, що символізує мудрість Перед сценою на чільному місці – три столи, за якими сидять шестеро фіналістів – учасники інтелектуального поєдинку.P3290246 Трішки поодаль – стіл журі, головою якого є методист відділу освіту райдержадміністрації Валентина Ноздра. До складу журі входять також методисти – Раїса Козюра, Людмила Мороз, Надія Левіт, Тетяна Шматко. Вони – максимально зосереджені й уважні, адже їх обов’язок справедливо й об’єктивно оцінити знання найрозумніших в районі дев’ятикласників за спеціально розробленою шкалою балів шести конкурсних етапів, які мають пройти школярі. Заочно учасники «Інтелектуалу-2012» надавали журі свої портфоліо, в якому розповідали про навчальну, позакласну та позашкільну діяльність, розміщували своє фото, досягнення, нагороди і т.д.

Що ж до очних конкурсів того дня, то вони були такими. Як і годиться, найперше, що зробили ведучі заходу – учні Липоводолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Богдан Ткачук і Надія Зубко, це представили учасників та членів журі, надали слово начальнику відділу освіти РДА Світлані Тимошенко, яка була присутньою в залі. Після цього шестеро школярів району, які боролися за право називатися  найрозумнішим дев’ятикласником, а це – Діана Борисенко (Липоводолинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів), Альона Домашенко (Байрацька ЗОШ І-ІІІ ступенів), Світлана Коваль (Колядинецький НВК), Роман Максименко (Берестівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Віта Боряк (Яснопільщанський НВК), Валерій Лада (Калінінська ЗОШ І-ІІ ступенів) взялися, як-то кажуть, за справу. Так, першим ведучі запропонували їм реалізувати перед глядачами комп’ютерну презентацію під назвою  «Я – творча особистість». Затим була інтелектуальна вікторина, під час якої кожен із фіналістів мав відповісти на 15 запитань наукового змісту із тієї галузі науки, яку він сам обрав. Вікторина була захоплюючою і хвилюючою – як для учасників, так і для тих, хто за них уболівав. Валерій Лада, який виступив першим, обрав біологію, а саме «Травна система»; Світлана Коваль – математику «Трикутники»; Віта Боряк – географію «Австралія»; Роман Максименко – біологію, «Кров. Серцево-судинна система»; Діана Борисенко – українську мову «Словосполучення»; Альона Домашенко – хімію, «Ненасичені вуглеводні».

P3290252 Наступним був конкурс «Я висловлюю думку» - учасникам пропонувалося певне висловлювання і він мав пояснити його значення, розвинути тему. У даному конкурсі оцінювалося не тільки вміння висловлювати власну думку, але й культура мови.

Найбільш яскравим та зворушливим став конкурс-захист дослідницьких проектів «Роде мій красний, роде мій прекрасний». Школярі демонстрували знання свого генеалогічного дерева, за допомогою комп’ютерних технологій розповідали про свою сім’ю, родину, рід.

Цікавим став і конкурс «Реалії» на тему «Видатні особистості». Фіналістам пропонувалася інформація про конкретну людину, факт з її життя порціями. Після кожної наступної порції конкурсанти мали 10 секунд на обдумування і можливість дати відповідь у письмовій формі.

У перервах між конкурсами присутні в залі переглядали розважальну програму, в ході якої глядачам в основному пропонували пісні й танці. Гарно виступали всі учасники концерту – творчі колективи з Липоводолинської, Беївської, Лучанської, Московської, Колядинецької шкіл.

Журі підбило підсумки і для оголошення кінцевого результату та нагородження було запрошено Світлана Тимошенко. Вона розпочала церемонію настановами не зупинятися, впевнено рухатися далі, а також словами: «І пам’ятайте, якщо ви сьогодні не перші, то все одно – найкращі!..». Валерій  Лада набрав 29,7 балів, В.Боряк – 31,2, Д.Борисенко – 32,1, С.Коваль – 33,6, А.Домашенко – 35,0, Роман Максименко – 37,9 балів. Отже, титул «Інтелектуал-2012» цього року отримав учень із Берестівки Роман Максименко. Під звуки урочистої музики та гучні аплодисменти й овації символічну статуетку найрозумнішого Роману передала минулорічний переможець Анастасія Лук’яненко з Липової Долини. Найбільше за хлопця раділа його міцна «група підтримки» - тато Геннадій Вікторович, мама Тетяна Іванівна, бабуся Ніна Костянтинівна Кучеренко, вчителі й деякі учні його рідної школи. Всім учасникам турніру було вручено дипломи й цінні подарунки.

Тож, мудра сова цього разу «полетіла» до Берестівки, а Роман до наступного року носитиме звання найбільш ерудованого й розумного дев’ятикласника Липоводолинщини.

P3290250P3290255P3290262P3290272P3290276P3290286P3290295P3290301

Державні ресурси
ДПА в Сумській області
 
Copyright © 2011-
Липоводолинська районна рада
Сумської області
Всі права захищено
 
Наша адреса:
42500, вул. Полтавська, 32,
смт. Липова Долина,
Сумська область
 
Контакти:
тел./факс: 8 (05452) 5-10-99
E-mail: