Меню сайту

Анонси-новини
Яснопільщина - чарівна квітка у Сумському вінку 2011-09-28

Яснопільщина - чарівна квітка у Сумському вінку

26 вересня_2011 015 Теплого сонячного дня 24 вересня відзначала Яснопільщина свій День села. Зранку порядкували на його центральній вулиці працівники НВК, ФАПу, бібліотеки і громадського центру, лаштуючи виставку вишиванок, прикрашаючи столи красивими букетами та овочами-фруктами, що виростила яснопільщинська земля. Все яскравіло, грало на сонці, різнобарвно переливалося. До організаторів підходили поодинці і групами односельчани і приїжджі, роздивляючись та розпитуючи, чиї це такі красиві вишивки, надбання та поробки. Серед почесних гостей був начальник управління економіки облдержадміністрації, депутат обласної ради О.М.Сітак. Незабаром розставило на таких же столах свою випічку, торти і тістечка ПАТ "Коровай". Жінки-продавчині наділи на голови красиві українські віночки й запрошували гостей скуштувати своєї продукції. Та поки що торгівля не йшла жваво, було тихо, урочисто. Це тому, що чекали в селі на неординарну подію - встановлення хреста на місці, де зводитиметься капличка. А для цього мали приїхати священики, аби провести службу Божу та привезти людям чудотворну ікону Святого Миколая.26 вересня_2011 042

Ось сановиті гості прибули. Урочисто винесли і встановили ікону для загального огляду. Вона прикрашена хрестами і цінними речами, даними людьми в дарунок за чудотворні зцілення, за свою надану благодатну силу. Благочинний Недригайлівського церковного округу о.Андрій, благочинний Липоводолинського церковного округу, ієрей Василій та нас-тоятель Русанівської Свято-Миколаївської церкви о.Анатолій підійшли до гурту людей, розповідають їм про чудотворну ікону. Вона з Чорнобиля, а знаходилася деякий час у Одесі. І по дорозі до Свято-Іллінського храму в Чорнобилі два тижні перебувала в Недригайлові. А на прохання когось на ім`я Василія  привезена сюди на урочисту подію закладення основ нового Божого храму. Потім священики розпочали службу Божу. Багато людей різного віку, чоловіків і жінок, слухали напутні слова о.Андія, а на закінчення служби донька директора ТОВ "Лотуре-Агро" Р.О. Дубіної, що господарює у Яснопільщині, яка сприяла привезенню ікони в село, роздала всім бажаючим копії ікони святителя Миколая. Був поставлений хрест на місці майбутньої церкви, і, як говорив о.Андрій, тепер тут святе місце, і тут завж-ди буде з людьми Господь. Потім багато з них підходили до ікони кожен зі своєю молитвою, підводили дітей, прикладалися старенькі, а наостанок сфотографувалися на пам`ять, адже такої славетної події тут ніколи не було. Тому дякували щиро священикам за відвідини села і за те, що мали змогу помолитися чудотворній іконі, запрошували приїздити ще.

26 вересня_2011 121 Згодом розгорнулася на святковій вулиці торгівля з уже повністю встановлених, прикрашених імпровізованих "господарств" сільської ради, школи, ФАПу. Височіє повнісінька макітра пиріжків на столі ФАПу, яких просять скуштувати Г.Я. Синько та І.В.Романенко. Кухар НВК Ф.А.Мангліязова пропонує запашну польову кашу і тушену картоплю. С.М.Кравченко пригощає пирогами, фаршированими помідорами, гарбузовою кашею. І вся ця смачнюча продукція української кухні за чисто символічну яснопільщинську ціну - по 2 гривні. Гості свята пробують, смакують, весело перемовляються, бо в одному місці ще й по чарчині наливають - також із чисто символічно заткнутого кукурудзяним качаном бутеля із плаваючою в ньому червоною перчиною. Потягнуло і димком шашлика, де також розгорнулася жвава торгівля. А діти розкошували на встановлених неподалік надувних атракціонах. Що вже сміху було, що вже захвату, бо таке в селі не часто.

Та ось і ці пристрасті трішки уляглися. Комісія оглянула представлені виставки й сільський голова вручила всім учасникам Подяки від виконкому сільради за творчий підхід до неї. Потім основна маса жителів села потягнулася до Громадського центру, де розпочалися основні привітання з нагоди Дня села. Тут у фойє їх зустріла ще одна прекрасна виставка букетів і композицій із квітів, дбайливо виготовлена учнями НВК із вдало підібраними назвами, віршованими рядками, котрі, в основному прославляли село. Ведучі Катя Коноваленко та Юля Горкуша розпочали урочистості теплими словами звернення до односельчан, а рідну Яснопільщину називаючи не інакше, як чарів-ною квіткою у Сумському вінку.

Першою до земляків звернулася зі сцени сільський голова Н.І.Гордієнко, поздоровляючи зі святом. Потім слово було надано представникам ТОВ "Лотуре-Агро" і керівник філії "Яснопільщанська" О.М.Гапич передав очільнику сільської громади красивий запашний коровай на вишитому рушнику. Надія Іванівна із вдячністю прийняла символ хліборобської праці і передала його юнаку і дівчині в українських костюмах, які цей святий хліб розрізали та роздали присутнім у залі. О.М. Гапич також вручив Грамоти і Подяки товариства кращим працівникам виробництва.26 вересня_2011 009

За традицією святкування подальші вітання були адресовані наймолодшій жительці села Даші Білоцерківській, найстаршій - Анастасії Марківні Кащенко, найстаршому подружжю Варварі Михайлівні та Івану Михайловичу Куркіним, іменинникам, які відзначили день народження на Різдво Пресвятої Богородиці - 21 вересня. Кожне з них перемежовувалося виступами запрошених артистів-аматорів сцени з Московського: тріо  "Гармонія", дуету Валентини і Володимира Пось, сольного виконання пісень Валентиною Пось, учасників художньої самодіяльності Яснопільщини. Кожен виступ, як і нагородження "винуватців" торжества, супроводжувався оплесками залу.

Знову на сцену вийшла сільський голова та оголосила, що напередодні було здійснено об`їзд сільських садиб, і також за традицією, кращим із них за рішенням виконкому присвоєно звання "Двір зразкового порядку". Це садиби М.І.Куркіна, А.М.Герела, В.Б.Кривіна, В.І.Хитрого, А.В. Кравченка, І.М.Куркіна. Їм або родичам для передачі господарям Надія Іванівна також вручила Грамоти і подарунки. Ця ж приємна місія була виконана нею при нагородженні учнів і класів НВК за активну участь у квітковій виставці. Перше місце за рішенням журі присуджено 8 класу, друге - першому, а третє - четвертому. А всі учасники нагороджені наборами фломастерів. Вручила керівник громади Подяки і Грамоти й активістам громадського життя села, зокрема директору НВК Л.С.Барбар, директору філії "Яснопільщанська" ТОВ "Лотуре-Агро" О.М.Гапичу. В його особі подякувала керівництву товариства за надану суттєву фінансову допомогу в проведенні дня села. Ще одним спонсором свята була керівник ФГ "Новий мир" Г.І.Ращупкіна.

26 вересня_2011 173 Надія Іванівна також надала слово для привітання представнику органів влади району - спеціалісту відділу внутрішньої політики РДА О.І.Чайці. Від імені голів райдержадміністрації І.Г.Мануші та районної ради М.В.Жогла він поздоровив яснопільщан, бажаючи щас-тя, добра, здоров`я та успіхів у розбудові села. Передав для вручення Грамоти і Подяки Н.В.Дубенко, Л.А.Кравчук, Л.С.Барбар та К.К.Калініченко за активну участь у громадському житті.26 вересня_2011 181

Вшанували яснопільщани хвилиною мовчання всіх жителів села, які полягли у Великій Вітчизняній війні та до підніжжя Меморіалу загиблим воїнам поставили корзину квітів. А потім знову линули зі сцени ліричні і жартівливі пісні та виконувалися інші концертні номери. Щастя, добра і любові дітям, онукам, батькам бажали в них самодіяльні артисти. Ввечері була святкова дискотека для молоді, а нічне небо розквітло святковим феєрверком.

Ганна ЧАЙКА

 

Державні ресурси
ДПА в Сумській області
 
Copyright © 2011-
Липоводолинська районна рада
Сумської області
Всі права захищено
 
Наша адреса:
42500, вул. Полтавська, 32,
смт. Липова Долина,
Сумська область
 
Контакти:
тел./факс: 8 (05452) 5-10-99
E-mail: